Žemės ūkio technikos specialistai rekomenduoja žiemą paskirti traktorių remontui

  2014-12-05   Autozona.lt

Vėlyvą rudenį, žiemą ir ankstyvą pavasarį žemės ūkio technikos specialistai vadina geru laiku įvertinti ir sutaisyti darbų sezono metu intensyviai naudotą techniką. Vis dėlto Lietuvoje dalis žemdirbių tik balandį suskumba taisyti techniką. Specialistai pataria ūkininkams keisti šį požiūrį ir teigia, kad žiemos sezonas – geriausias metas ūkininkams pasiruošti būsimam darbymečiui.

„Lankantis užsienio šalių žemės ūkio technikos remonto dirbtuvėse, galima pastebėti, kad traktoriai ir kombainai pradedami remontuoti netrukus po sezono. Pas mus tai dar nėra taisyklė“, – teigia bendrovės „Dotnuvos projektai“ žemės ūkio technikos serviso vadovas Gediminas Čepas.

Apie 70 proc. „Dotnuvos projektų“ serviso klientų sudaro stambūs ūkininkai, apie 30 proc. – žemės ūkio bendrovės. Tiesa, apie 50 proc. serviso apyvartos sugeneruojama iš žemės ūkio bendrovių.

Sezono metu, anot serviso vadovo, atliekama apie du trečdaliai visų žemės ūkio technikos priežiūros ir remonto darbų. Tradicija atidžiai, periodiškai, be skubos patikrinti sezoną atidirbusią žemės ūkio techniką Lietuvoje dar tik pradedama kurti. Bendrovės „Dotnuvos projektai“ serviso meistrai didžiausio krūvio sulaukia pavasarį.

„Profesionaliems, specializuotiems žemės ūkio technikos servisams daugiausia darbo yra nuo balandžio pradžios iki spalio. Tuo metu dirbame labai įtemptai. Tačiau savo klientams rekomenduojame dalį remonto darbų padaryti šaltuoju metų laiku – kai traktoriai ir kombainai stovi nenaudojami ir specialistai gali juos atidžiai patikrinti ir remontuoti“, – sako bendrovės „Dotnuvos projektai“ serviso vadovas.

G.Čepas pastebi, kad įpusėjus pavasariui, kartais bandoma sugedusią techniką taisyti savomis jėgomis, tačiau vėliau vis tiek tenka kreiptis kvalifikuotus servisų meistrų pagalbos.

„Sudėtingai, kompiuterizuotai šiuolaikinei žemės ūkio technikai taisyti reikia žinių ir patirties, specialios įrangos. „Dotnuvos projektų“ serviso personalas kasmet kelia kvalifikaciją žemės ūkio technikos gamintojų rengiamuose mokymuose, o specialiuose kursuose ar seminaruose dalyvavę specialistai organizuoja mokymus įmonės viduje“, - teigia „Dotnuvos projektų“ serviso vadovas.

Pasak jo, šiuolaikinis žemės ūkio technikos servisas nepanašus nei į įprastą automobilių servisą, nei į sovietmečio mechanines dirbtuves. Jis aprūpintas specifine įranga, kurią tiekia žemės ūkio technikos gamintojai – nemažai specialių, neretai brangių, vienetinių įrankių, naudojamų tik tam tikrai technikai ar kuriam nors vienam konkrečiam techniniam mazgui taisyti.

 „Taupydami klientų laiką techninę žemės ūkio technikos apžiūrą serviso profesionalai visada atlieka atvykę į kliento garažą – varyti traktorių į priežiūros centrą neverta. Profilaktine priežiūra rekomenduojame pasirūpinti likus pusmečiui iki sezono pradžios ir dar sykį - sezonui baigiantis“, - pataria G.Čepas.

Jo teigimu, į priežiūros centrą technika vežama dažniausiai tik gedimų atvejais. Apie 80–85 procentai žemės ūkio padargų įprastai taisoma „Dotnuvos projektų“ klientų ūkiuose, likusi dalis – bendrovės žemės ūkio technikos priežiūros punktuose.

G.Čepas teigia, kad įprasta praktika jau tapo gedimų priežasčių nustatymas telefonu.

Technikos priežiūros centrų specialistai technikos naudotojams pataria tinkamai įvertinti techninėse sąlygose nurodytas rekomendacijas ir reikalavimus atlikti technines apžiūras, planinius remontus, padaryti tai laiku. Žemdirbiai raginami nelaukti, kol traktorius ar kombainas suges. Tai leidžia sutaupyti lėšų bei padeda išvengti problemų darbymečiu.

Kitos naujienos