„Volvo XC90“ pelnė prestižinį „Red Dot“ apdovanojimą „Best of the Best“

  2015-03-30   Autozona.lt

Naujasis „Volvo XC90“ visureigis pelnė prestižinį „Red dot“ apdovanojimą „Best of best“ („Geriausias iš geriausių“) už įspūdingą ir novatorišką dizainą bei aukščiausio lygio kokybę. Tarptautinė komisija, kurią sudarė 38 ekspertai, „Volvo XC90“ išrinko laimėtoju iš beveik 5000 kandidatų, dalyvavusių 31 kategorijose.

„Naujasis XC90 yra įspūdingas naujosios „Volvo“ dizaino krypties kūrinys. Kurdami šį automobilį labai gerai žinojome „Volvo“ paveldą, autentiškumo vertę ir skandinavišką dizainą, tačiau mes taip pat žengėme drąsų ir didelį žingsnį į priekį stilingo dizaino ir dar aukštesnio lygio link. Labai didžiuojuosi, kad mūsų naujasis visureigis laimėjo prestižinį „Red Dot: Best of the Best“ apdovanojimą“, – kalbėjo „Volvo Cars“ dizaino skyriaus vyriausiasis viceprezidentas Thomas Ingenlathas.

„Volvo XC90“ dizaino filosofijos atžvilgiu žymi naują bendrovės erą ir perkelia prabangųjį visureigį į naują lygį. XC90, išsiskiriantis precizišku dizainu ir ypatingu dėmesiu detalėms, praskina kelią ateities „Volvo“ automobilių dizainui su išskirtiniais elementais.

Naujos kartos „Volvo XC90“ yra pirmasis kompanijos modelis sukurtas ant naujos modulinės platformos (SPA – angl. „Scalable Product Architecture“). Beveik keturis metus kurta nauja platforma bus naudojama ne tik naujos kartos „Volvo XC90“, bet ir kituose kompanijos modeliuose, pasirodysiančiuose ateityje.

Siekdami užtikrinti precizišką ir novatorišką automobilio vidaus dizainą, „Volvo“ dizaino skyriaus vadovas Thomas Ingenlathas ir jo komanda sukūrė šviesų ir atpalaiduojantį automobilio interjerą, suderinantį puikias natūralias medžiagas, pavyzdžiui, odą, medį ir krištolo stiklą, su minimalistiniu, bet kartu ir prabangiu skandinavišku dizainu. Tai taip pat atspindi „Volvo“ požiūrį į bendrą informacinių ekranų pertvarkymą bei sąveiką automobilyje, užtikrinant paprastumą ir sukuriant unikaliai intuityvų naudojimą.

„Sukurti naują dizaino kalbą, atspindinčią gerai pažįstamas prekės ženklo vertybes, tačiau pateikiančią modernų jos aiškinimą, yra nepaprastai sudėtinga. Naujasis „Volvo XC90“ simbolizuoja visiškai naujos automobilių kartos, kurioje mūsų pažangus dizainas yra suderintas su moderniomis technologijomis ir skandinaviškomis ypatybėmis bei reiškia visiškai naują individualų požiūrį į aukščiausio lygio segmentą, erą.“

„Red Dot: Best of the Best“ skiriamas už novatorišką dizainą ir yra aukščiausio lygio „Red Dot“ apdovanojimas, suteikiamas už gaminio dizainą. Šį apdovanojimą pelno tik išskirtiniai kategorijos gaminiai – 2015 m. trokštamą įvertinimą gavo tik 81 gaminys iš 31 kategorijos.

„Jau 60 metų labiausiai gerbiami dizaino specialistai atvyksta į Eseną, kad galėtų apdovanoti geriausio dizaino gaminius. Šiais metais buvo užregistruotas rekordiškas 5 000 dalyvių skaičius, o tai didžiulis darbas vertinimo komisijos nariams, kurie vertina kiekvieną produktą. Didžiuliai skaičiai atspindi ypatingą apdovanojimų vertę. „Red Dot: Product Design 2015“ laimėtojai yra pasiekę labai aukštą lygį, todėl sulaukė pripažinimo didžiausiame pasaulio dizaino konkurse“, – kalbėjo „Red Dot“ apdovanojimų iniciatorius ir generalinis direktorius dr. Peteris Zecas.

Apie „Red Dot“ apdovanojimus
Siekiant įvertinti profesionalaus dizaino įvairovę, „Red Dot“ apdovanojimai yra padalyti į tris sritis: „Red Dot Award:Product Design“, „Red Dot Award: Communication Design“ ir „Red Dot Award: Design Concept“. „Red Dot“ apdovanojimus sukūrė Šiaurės Reino-Vestfalijos dizaino centras, kuris garsiausiame pasaulio dizaino konkurse sulaukė apytiksliai 17 000 paraiškų. 2015 m. metais šie apdovanojimai švenčia savo 60-ąsias metines: pirmą kartą vertinimo komisija susibūrė 1955 m. geriausiems srities dizainams įvertinti. „Red Dot“ apdovanojimai yra ypatingai vertinami tarptautiniu mastu ir suteikiami už išskirtinę dizaino kokybę.

Kitos naujienos