„Volvo Cars“ internetu susietų automobilių programa suteikia novatorišką saugumo ir patogumo viziją

  2015-03-04   Autozona.lt

„Volvo Cars“ pristato dar vieną žingsnį internetu susietų automobilių ateityje didžiausioje pasaulio mobiliųjų įrenginių ir technologijų parodoje „Mobile World Congress“ (MWC), vyksiančioje Barselonoje (kovo 2–5 d.).

„Įsivaizduokite pasaulį, kuriame automobilių surinktais duomenimis apie kelių būseną yra dalijamasi su kitais vairuotojais ir vietinėmis valdžios institucijomis naudojant internetu susietų automobilių debesį, pavyzdžiui, „Volvo Cloud“: pasaulis, kuriame dalijimosi anonimiškais duomenimis privalumai sukuria patogumą, padeda gelbėti gyvybes ir prisidėti kuriant geresnę visuomenę. „Volvo Cars“ imasi darbų tokiam ateities scenarijui realizuoti“, – kalbėjo „Volvo Cars Group“ viceprezidentas ir vyriausiasis informacijos pareigūnas Klasas Bendrikas.

„Volvo Cars“ šiuo metu investuoja į visą internetu susieto automobilio paslaugų, kurias galima suteikti dėl pasiekiamų vidinių automobilio duomenų ir „Volvo Cloud“, asortimentą. Išmanieji miestai pagerina eismo srauto valdymą optimizuojant duomenis apie šviesoforus ir greičio apribojimus bei pateikiant nukreipiamųjų maršrutų pasiūlymų, pagrįstų realiojo laiko eismo spūsčių įspėjimais. Gali būti pateikiami realiojo laiko įspėjimai apie pavojingas oro ir avarines kelių sąlygas arba avarinį kitų vairuotojų stabdymą. Ateityje išmanieji miestai netgi galėtų naudoti internetu susietus gatvių šviestuvus slidžioms kelio dalims apšviesti kita spalva, kai jas nustato internetu susietas automobilis, kad kiti eismo dalyviai būtų įspėti apie pavojingas kelio sąlygas.

Kelio būsenos nustatymo technologija buvo daugybę metų kurta „Volvo Cars“ ir šiuo metu ji yra išbandoma Švedijoje ir Norvegijoje, naudojant 1 000 automobilių parką.

„Jei „Volvo“ automobilis nustato tam tikrą slidų kelio ruožą, jis, pavyzdžiui, gali įspėti apie tai kitus internetu susietus automobilius per „Volvo Cloud“. Tokios internetu susietų automobilių paslaugos gali suteikti tiek asmeninių, tiek socialinių privalumų, sumažindamos nelaimingų atsitikimų tikimybę ir kelių priežiūros išlaidas nukreipdamos ten, kur jų labiausiai reikia“, – teigė Klasas Bendrikas. „Automobilių gamintojai visuomenei gali suteikti realių privalumų demokratizuodami anonimiškus automobilio duomenis. Būtent tai yra vienas iš pagrindinių „Volvo Cars“ siekių.“

Tai yra dar vienas žingsnis į priekį šioje įspūdingoje kelionėje, kuris įmanomas dėl internetu susieto automobilio evoliucijos internetinėje visuomenėje. Ateityje prie tokios modernios debesimi pagrįstos technologijos bus galima prijungti eismo valdymo ekosistemas skirtingose šalyse naudojant standartizuotas formas ir padidinti dalijimąsi realiojo laiko eismo informacijos duomenimis – ne tik su kitais automobiliais, bet galiausiai ir su platesne visuomenės dalimi.

Pastaba
„Volvo Car Group“ pristatys slidaus kelio nustatymo technologiją „Ericsson“ stende Pasaulio mobiliųjų įrenginių ir technologijų kongrese „Mobile World Congress“.

Partnerystė su „Ericsson“
2012 metų pabaigoje „Volvo Cars“ ir „Ericsson“ sudarė partnerystę turėdamos tiesioginį ketinimą kartu siekti technologinio tobulėjimo kuriant pramonėje pirmaujančias internetu susietų automobilių paslaugų naujoves. Internetu susieto automobilio debesis, pagrįstas „Ericsson“ kelių paslaugų pristatymo platforma, naujuose „Volvo“ automobiliuose suteikia informacinio turinio pramogų, programų ir ryšio paslaugų. „Volvo cars“ ir „Ericsson“ toliau dirba kartu kurdamos internetu susieto automobilio ekosistemą.

Apie „Volvo Cars“ bandomąjį 1 000 „Volvo“ automobilių parką, aptinkantį slidaus kelio sąlygas
Šiuo metu Švedijoje ir Norvegijoje 1 000 automobilių nustato slidaus kelio sąlygas ir per „Volvo Cloud“ perduoda šią informaciją kitiems „Volvo“ automobiliams ir kelių priežiūros institucijoms. Šie duomenys kelių prižiūrėtojams gali padėti geriau valdyti kelių priežiūros žiemą duomenis ir greitai reaguoti į pasikeitusias sąlygas.

Norėdami daugiau informacijos apie šį projektą, spustelėkite čia.

Žymės: Volvo, Volvo Cloud.

Kitos naujienos