Sportiškiausių automobilių rinkimuose – dvigubas BMW triumfas

  2014-12-09   Autozona.lt

Praėjus vos dviem mėnesiams po oficialaus debiuto, Vokietijos automobilių koncerno BMW naujieji galingi ir greiti „BMW M3“ ir „BMW M4“ automobiliai išrinkti sportiškiausiais savo segmentuose automobiliais. Šiuos titulus M serijos automobiliai iškovojo automobilių žurnalo „Auto Bild“ surengtuose „Metų sportiškiausio automobilio“ rinkimuose.

Nugalėtojus rinko žurnalo skaitytojai ir beveik trečdalis (30,21 proc.) jų „BMW M3“ įvardino sportiškiausiu tarp serijinės gamybos sedanų. „BMW M4“ pergalę iškovojo serijinės gamybos kupė modelių kategorijoje. Už „M4“ kaip geriausią šioje klasėje balsavo 16,67 proc. „Auto Bild Sportscars“ skaitytojų.

„Skaitytojų nuomonė atspindi naujųjų „BMW M“ serijos automobilių išskirtinumus. Tiek sedanas „M3“, tiek ir kupė „M4“ savo segmente diktuoja, kokios turi būti šiuolaikinių sportinių automobilių darbinės charakteristikos, tikslumas ir dinamiškumas“, – sakė BMW įgaliotosios atstovės Lietuvoje „Krasta Auto“ generalinis direktorius Oleg Martyniuk.

Abu naujieji „BMW M“ modeliai turi naujos kartos šešių cilindrų vienaeilius variklius su „M TwinPower Turbo“ technologija ir ypatingai dideliu sukimo momentu. Šis agregatas išvysto 317 kW / 431 AG galią. Didžiausias sukimo momentas – 550 Nm – gali būti pasiekiamas įvairiuose greičių lygiuose ir pagal šį rodiklį „BMW M3“ pirmtaką lenkia 40 procentų. Automobilyje panaudojus lengvasvores konstrukcijas, koncernui pavyko sumažinti „BWM M4“ svorį 80 kg (iki 1497 kg) ir suteikti modeliui daugiau dinamikos bei efektyvumo. Degalų sunaudojimas ir anglies dvideginio išskyrimas į aplinką taip pat sumažėjo, 25 procentais.

„M3“ sedanas ir „M4“ kupė modeliai su papildomai pasirenkama septynių laipsnių dvigubos sankabos greičių dėže įsibėgėti nuo 0 iki 100 km/val. sugeba per 4,1 sek. ir yra stabilūs lenktynių trasoje. Abu apdovanotieji modeliai 100 km nuvažiuoti sunaudoja 8,8 litro degalų, o į aplinką išskiria 204 g/km emisijų.

Žymės: BMW, BMW M235i, M3, M4.

Kitos naujienos