Reidas kelyje „Via Baltica“: vilkikų vairuotojai itin nedrausmingi

  2015-03-02   Autozona.lt

Naktį iš penktadienio į šeštadienį Lietuvos kelių policijos tarnybos Specialios paskirties skyriaus pareigūnai sustiprino patruliavimą Marijampolės apskrityje ir kartu su Marijampolės policijos pareigūnais organizavo jungtinį reidą. Pagrindinis dėmesys buvo skirtas kelio „Via Baltica“ atkarpai Kaunas - Marijampolė - Suvalkai.

Pareigūnai stabdė įtarimą keliantį transportą, tikrino vairuotojus ir keleivius, vežamus krovinius, vairuotojų blaivumą, krovininio transporto vairuotojų vairavimo ir poilsio režimo laikymąsi.

Paaiškėjo, kad krovininių automobilių vairuotojai itin pavojingame kelio ruože net ir sudėtingomis oro sąlygomis nevengia vartoti alkoholį. Pusamžiam vilkiko vairuotojui iš Estijos buvo nustatytas 0,45 promilių girtumas. Kito vilkiko vairuotojui, vidutinio amžiaus tautiečiui, buvo nustatytas nežymus 0,07 promilių girtumas. Dar vienas lietuvis,  lengvojo automobilio vairuotojas, į alkoholio matuoklį „įpūtė“ 0,92 promiles. Taip pat nustatyti du vairuotojai, kurių girtumas neviršijo leistinos normos.

Naktinis reidas kelyje „Via Baltica“ dar kartą parodė, kad vilkikų vairuotojai vengia laikytis nustatytos tvarkos. Iš viso pareigūnai nustatė 28 Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Dviem atvejais vilkikų su priekabomis ilgis viršijo leistiną, leidimų važiuoti vairuotojai neturėjo. Du sunkvežimiai važiavo aukščiausios kategorijos keliu, nesumokėjus nustatytų mokesčių. Vienas vairuotojas klastojo vairavimo ir poilsio režimo apskaitą, pasinaudojęs svetima darbo laiko apskaitos kortele.

Šio jungtinio reido metu Marijampolės apskrityje neįvyko nei vienas eismo įvykis, kurio metu būtų sužaloti žmonės. Tačiau viso transporto koridoriaus E67, kertančio Lietuvą nuo sienos su Lenkijos Respublika iki sienos su Latvija, statistika negailestinga: praėjusiais metais „Via Baltica“ magistraliniuose keliuose įvyko 243 eismo įvykiai, žuvo 17 žmonių ir 71 žmogus buvo sužeistas.

Kitos naujienos