Policininko profesija susižavi vis daugiau jaunimo

  2015-03-20   Autozona.lt

Lietuvos policijos mokyklą (toliau - LPM) šiandien šturmavo šalies moksleiviai, nes LPM vyko atvirų durų dienos renginiai.

Atvirų durų diena vyko abejuose LPM padaliniuose: Mastaičiuose ir Klaipėdoje. Kiekvieno padalinio darbuotojai moksleiviams paruošė įdomias ir informatyvias veiklas, kuriose buvo siekiama atskleisti policininko profesijos žavesį, kasdienio darbo specifiką.

Tiek į Mastaičius, tiek į Klaipėdą sugužėjo daugiau nei po 100 moksleivių iš visų Lietuvos ugdymo įstaigų.

Visus atvykusius moksleivius pasveikino LPM viršininkas Algirdas Kaminskas. Vėliau jie turėjo galimybę iš pirmų lūpų sužinoti viską apie LPM: stojimo į LPM sąlygas, mokymosi programą, kursantų kasdienybę ir laisvalaikį.

Žinoma, labiausiai moksleiviai laukė aktyviosios programos dalies.

Kursantai pristatė savo paruoštą parodomąją programą, kurioje pademonstravo, kaip tinkamai sulaikyti įtariamąjį, padariusį nusikalstamą veiką, kokius taikomosios savigynos veiksmus atlikti, jeigu tave užpuolė ir pan.

Taip pat Atvirų durų dienos renginių metu moksleiviai galėjo susipažinti su policijos ginkluote, pareigūno darbe naudojamomis specialiosiomis priemonėmis, apžiūrėti LPM šaudyklą bei profesinės veiklos taktikos poligoną, išbandyti savo rankos taiklumą, šaudant lazeriniu šaudymo prietaisu. Buvo demonstruojama mobili kriminalistinė laboratorija.

Moksleiviai, kurie šią vasarą ketina stoti į LPM, turėjo galimybę išbandyti savo jėgas, atlikdami bendrus fizinius pratimus, reikalingus stojant į LPM (atsispaudimai, prisitraukimai prie skersinio, 80 kg manekeno tempimas 15 metrų).

Klaipėdos padalinyje apsilankę moksleiviai išvydo Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „ARAS" naudojamą įrangą ir specialiąsias priemones.

Ne paslaptis, kad visus policijos renginius ypač papuošia policijos kinologų pasirodymas. Jaunimas susižavėjęs stebėjo tarnybinių šunų pasirodymą, kaip gyvūnai ieško narkotinių medžiagų, atlieka kitas pareigūno jiems duodamas užduotis.

Atvirų durų dienos programą vainikavo policijos darbe naudojamų transporto priemonių bei jose įrengtos specialiosios technikos demonstravimas. Renginyje dalyvavę vaikai galėjo įlipti į automobilius, įjungti švyturėlius, apžiūrėti tarnybinius motociklus.

Pasibaigus renginiui moksleiviai dėkojo už linksmą ir įdomią programą. Daugelis tvirtino, kad apsilankius Atvirų durų dienos renginyje ir sužinojus visą reikiamą informaciją, šią vasarą ketina stoti į LPM bei įsilieti į būsimų pareigūnų gretas.

Kitos naujienos