Per reidą Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnėms įkliuvo šeši taurelės nevengiantys vairuotojai ir greitį mėgstantys šalies svečiai

  2014-12-03   Autozona.lt

Vėlyvą šeštadienio vakarą du Lietuvos kelių policijos tarnybos ekipažai, kuriuose dirbo pareigūnės - moterys, vykdė specialią policinę priemonę Vilniaus apskrityje.

Apie vidurnaktį  pareigūnų įtarimą sukėlė automobilis „Volvo“. Atrodo, vairuotojas tuščiame kelyje nutarė tobulinti vairavimo ir manevravimo įgūdžius. Sustabdžius automobilį, buvo akivaizdu, kad vairuotojas neblaivus - alkoholio tvaikas ir blizgančios akys - aiškus apsvaigimo požymis. Patikrinus alkoholio matuokliu, 30-mečiui buvo nustatytas 1,24 promilės girtumas. Jau anksčiau šiam vyrui buvo atimta teisė vairuoti už nepaklusimą policijos pareigūnams ir besikartojančius Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Dabar  jaunam vyrui gresia tūkstantinė bauda ir teisės vairuoti atėmimas.

Tęsiant reidą, paaiškėjo, kad Vilniaus miesto ir rajono gyventojai nevengia prie vairo sėsti ragavus alkoholinius gėrimus.

Apie valandą po vidurnakčio pareigūnų įtarimą sukėlė užsienyje registruotas visureigis, paženklintas aštuonetais. Langai buvo visiškai užtamsinti, o manevravimas įtartinas. 28 metų vairuotoja pasakojo, kad su draugėmis švenčia gimtadienį ir važiuoja į naktinį klubą. Patikrinus vairuotoją, alkoholio matuoklis parodė 0,40 promiles, stiklų skaidrumo matuoklis - vos 2 procentus priekinių šoninių stiklų skaidrumą.

Kuprijoniškių kaime sustabdyto automobilio „Opel“ vairuotojas pasakojo, kad per pietų pertrauką išgėrė bokalą alaus. Jam buvo nustatytas 0,33 promilės girtumas. 

Jauna „BMW“ vairuotoja „įpūtė“  0,11 promiles - ji džiaugėsi, kad išgėrė tik vieną taurę vyno, o sostinėje gyvenantis visureigio „Jeep“ vairuotojas prisipažino išgėręs viskio - šį kartą alkoholio matuoklis parodė 0,06 promiles.

Pareigūnų įtarimą sukėlė Latvijos Respublikoje įregistruotas visureigis „Toyota“. Patikrinus, paaiškėjo, kad šiuo automobiliu net 9 kartus buvo viršytas leistinas važiavimo greitis. Vairuotojui buvo surašyti keturi administracinio teisės pažeidimo protokolai. Alkoholio matuoklis parodė 0,11 promiles. Užsienietis neneigė vartojęs alkoholį  - šiuo atveju girtumas taip pat neviršijo Lietuvoje leistinos normos.

Vilniaus rajone, netoli sienos su Baltarusijos Respublika, tikrinant iš Lietuvos išvykstantį ir į šalį atvykstantį transportą, buvo nustatyta daugiau nei 20 automobilių, užfiksuotų stacionariais greičio matuokliais.  Užfiksuoti 37  greičio viršijimo atvejai, kuriais teisės pažeidimus padarė užsienio šalių piliečiai. Didžiausia dalis vairuotojų - Rusijos ir Baltarusijos piliečiai. Vienas baltarusis buvo užfiksuotas net 7 kartus viršijantis leistiną greitį. 

Tačiau paaiškėjo, kad vairuotojai - užsieniečiai yra ne tik greičio mėgėjai. Dviem vairuotojams buvo surašyti protokolai už tai, kad automobilių priekiniai šoniniai langai buvo papildomai užtamsinti. Vienas vairuotojas nepaisė draudimo kalbėti mobiliuoju telefonu vairuojant, du vairuotojai ignoravo prievolę atlikti valstybinę techninę apžiūrą.  Vienam vairuotojui taisyklių reikalavimai ir slidus kelias nekliudė eksploatuoti automobilį su vasarinėmis padangomis. Dėl tokio pažeidimo buvo anuliuota automobilio techninė apžiūra - pakeitus padangas, jaunas vairuotojas turės aplankyti Techninių apžiūrų centrą.

Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai, rūpindamiesi  eismo dalyviu saugumu ir primindami elgesio tamsiuoju paros metu taisykles, dalino atšvaitus pėstiesiems, o vienam vadeliotojui buvo įteikta šviesą atspindinti liemenė.

Kitos naujienos