Nedrausmingų vairuotojų baubas - pilietiškumas ir atsakingumas

  2015-05-28   Autozona.lt

Gegužės 19 dieną apie 23 val. 50 min. Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau - Marijampolės apskr. VPK) Kelių policijos skyriaus 2-ojo būrio patrulis Robertas Kimleris, ne tarnybos metu, Marijampolėje  R. Juknevičiaus gatvėje pastebėjo automobilį „VW Vento", kuris stovėjo viduryje gatvės, galiniai ratai buvo be oro, tačiau automobilis pradėjo važiuoti.

Pareigūnas, įtardamas, kad automobilio „VW Vento" vairuotojas gali būti neblaivus, važiuodamas paskui automobilį paskambino Marijampolės apskr. VPK budėtojui ir pranešė, kuria kryptimi juda automobilis. „VW Vento" automobilis įvažiavo į Draugystės gatvėje esančio daugiabučio namo kiemą ir sustojo viduryje kiemo. Paskui jį važiavęs pareigūnas R. Kimleris sustojo ir priėjęs prie vairuotojo pasiteirauti ar nereikia pagalbos, pajuto stiprų alkoholio kvapą, sklindantį nuo vairuotojo. Vairuotojo kalba buvo nerišli, jis paaiškino, kad yra vartojęs svaigalų. Tuo metu į kiemą įsuko policijos patrulių ekipažas, o tai pastebėjęs „VW Vento" vairuotojas pasileido bėgti, tačiau policijos pareigūnai jį sulaikė. Pilietis policijos pareigūnams nepateikė jokių dokumentų, teigė kad vairuotojo pažymėjimo neturi, kadangi nėra išlaikęs egzamino. Nustačius asmens tapatybę ir siekiant įvertinti asmens bendrą būklę, automobilio „VW Vento" vairuotojui buvo pasiūlyta eiti tiesia linija - pėda po pėdos ir stovint pataikyti į nosies galą (atsimerkus ir užsimerkus), tačiau automobilio vairuotojas tiesia linija nepraėjo ir į nosies galą nepataikė, o pareigūnams pasiūlius pasitikrinti blaivumą alkoholio matuokliu ir vairuotojui sutikus - jis parodė 2,38 prom. alkoholio. Nors vairuotojas, rodos, nuoširdžiai gailėjosi, tačiau paaiškėjo, kad šis pilietis jau ne pirmą kartą važinėjosi neblaivus ir neturėdamas tam teisės.

Už šį grubų pažeidimą automobilio „VW Vento" vairuotojui surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas, byla bus nagrinėjama Marijampolės rajono apylinkės teisme. Vairuotojui gresia bauda nuo 1 158 iki 1 448 eurų su transporto priemonės konfiskavimu arba administracinis areštas su transporto priemonės konfiskavimu.

Kitos naujienos