Motopatruliai sulaikė įžūlų greičio mėgėją iš Karaliaučiaus

  2015-04-28   Autozona.lt

Š. m. balandžio 27 d. kelyje Vilnius-Kaunas-Klaipėda motociklais patruliuojantys Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai sulaikė prabangų „Mercedes CLA200“ automobilį vairavusį  Karaliaučiaus gyventoją. Per keletą dienų šis vyras net 9 kartus įžūliai viršijo leistiną greitį. Šešiais atvejais stacionarūs greičio matuokliai užfiksavo daugiau kaip 50 km/ val. viršytą greitį.

Kovo mėnesio pabaigoje 29 metų vyras raudonu „Mercedes“ automobiliu tamsintais stiklais keliavo iš Karaliaučiaus į Latviją. Kelyje Klaipėda-Kretinga, kur leistinas greitis yra 50 km/val.,  šis automobilis buvo užfiksuotas važiavęs 88 km/ val. greičiu, kelyje Gargždai-Kretinga, kur leistinas greitis yra apribotas iki 70 km/ val., vyras važiavo 121 km/ val. greičiu, o kelyje Klaipėda-Liepoja, kur nustatytas leistinas važiavimo greitis 90 km/ val., raudonas „Mercedes“ važiavo 155 km/ val. greičiu, o atkarpoje, kur leistinas greitis 110 km/val. - greičio matuoklis užfiksavo 159 km/ val. greitį.

Balandžio mėnesį vyras vėl grįžo į Lietuvą. Šį kartą, keliaujant į Baltarusiją, vyro kelionę užfiksavo net trys greičio matuokliai: kelyje Marijampolė-Kybartai-Kaliningradas, kur leistinas greitis yra 90 km/ val., užfiksuoti du greičio viršijimo atvejai - 150 km/ val. ir 166 km/ val. Kelyje Vilnius-Medininkai, pravažiuodamas pro Nemėžio gyvenvietę, kur leistinas greitis apribotas iki 50 km/ val., vairuotojas nepabūgo greitį viršyti net 84 km/ val. - stacionarus greičio matuoklis užfiksavo 134 km/val. greitį.

Pirmadienį, balandžio 27 d., kaliningradietis greičio mėgėjas vėl važiavo keliu Vilnius- Kaunas-Klaipėda, įžūliai viršydamas leistiną greitį. Žiežmariuose, kur greitis apribotas iki 70 km /val., greičio matuokliai užfiksavo 144 km/ val. greičiu važiuojantį „Mercedes“, o prie pat Kauno, atkarpoje, kur leidžiamas 90 km/ val. greitis, „Mercedes“ užfiksuotas važiavęs 154 km/ val. greičiu.

Su tokiais pažeidimais nesitaikstantys  Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai, ėmėsi priemonių ir, nepraėjus nė pusvalandžiui po paskutinio greičio „rekordo“,  automobilį „Mercedes“ ir jo vairuotoją, 29 metų Karaliaučiaus gyventoją, sulaikė. Transporto įmonės vadybininkas, keliaujantis kartu su drauge,  neneigė, kad visais užfiksuotais atvejais prie raudono „Mercedes“ vairo sėdėjo jis, o įžūlius pažeidimus paaiškino tuo, kad nesitikėjo, kad gali būti sulaikytas, ir tikėjosi, kad automobiliu su Rusijos Federacijos valstybinio numerio ženklais pažeidimai nebus tiriami.

Administracinių teisės pažeidimų protokolams surašyti vyras buvo pristatytas į policiją. Teismas spręs, kokią baudą paskirti greičio mėgėjui. Vairuotojui gresia ne tik nemaža piniginė bauda, bet ir teisės vairuoti atėmimas.

Kitos naujienos